Fajne ekotorby z odzysku (przegląd by Beztalencie Krawieckie)

torba_na_zakupy_eko_torba_upcykling

Jeśli czytaliście artykuł o foliówkach, to wiecie, że jestem ich zdecydowaną przeciwniczką. Zresztą – chyba nikt, komu choć trochę leży na sercu to, w jakim stanie przekażemy Ziemię naszym dzieciom i wnukom, nie wątpi, że plastikowe reklamówki to nic dobrego. U mnie w domu foliowej torby na zakupy nie widziałam od niepamiętnych czasów, mam za to kilka ulubionych ekotoreb. Dwie z nich kupiłam za grosze w moich ulubionych bio-marketach i dumnie paraduję z logo na wierzchu, a trzecia pochodzi z drogerii należącej do niemieckiej sieci, która nota bene kilka tygodni temu zupełnie zrezygnowała z udostępniania klientom, nawet za opłatą, foliowych toreb na zakupy i oferuje tylko i wyłącznie torby płócienne albo z recyklingu.

Moje ekotorby są nudne, ale przynajmniej nie żal mi ich zmiąć albo po raz enty wrzucić do pralki. Gdybyście jednak szukali torby dla siebie lub na prezent, z pomocą przychodzą oczywiście serwisy Dawanda i Pakamera. Przeglądając oferty ogłaszających się tam twórców, znalazłam kilka bardzo oryginalnych toreb powstałych na zasadzie tzw. upcyklingu.

Upcykling, to taki sposób przetwarzania odpadów, w wyniku którego powstają produkty od wartości wyższej niż przetwarzane surowce. W przypadku toreb oznaczać to może np. szycie z ubrań, które zakończyły już swoją modową karierę czy z resztek tkanin, a nawet wykorzystanie do produkcji torby bannerów lub plandek samochodowych.

Poniżej znajdziecie kilka ekotoreb, które spodobały mi się najbardziej – każde zdjęcie przekierowuje na profil sprzedawcy po szczegóły dotyczące wymiarów, ceny i zamówienia. Co prawda nie są one tak tanie, jak torby dostępne przy kasie w markecie, ale za to niepowtarzalne i trwałe. Zatem komu – podobnie jak mnie – natura poskąpiła talentu krawieckiego, może zamówić sobie taką torbę lub skontaktować się z daną pracownią i ewentualnie zlecić uszycie podobnej torby. Dajcie znać w komentarzach, czy zdecydowaliście się na zakup. Aha! W przypadku niektórych toreb sprzedawcy zaznaczają, że dostępna jest tylko jedna sztuka – a więc pośpiech tym razem wskazany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *