Urban gardening, czyli mieszczuchy pielą grządki

Zyskująca coraz większą popularność idea urban gardening, czyli miejskie ogrodnictwo,  zawitała również do Warszawy. Dzięki znajdującym się przy ul. Żelaznej 51/53 (dawna Fabryka Norblina) ogrodzie każdy mieszczuch może spełnić marzenie o kanapce z własnoręcznie wyhodowanym pomidorem.

Ogród podzielony jest na dwie części. W ramach tzw. części społecznej w specjalnych mobilnych ogródkach zasadzić i uprawiać warzywa oraz zioła może każdy. To tutaj odbywają się również animowane zajęcia dla uczniów pobliskich szkół oraz seniorów. Druga część to kilkadziesiąt imiennych ogródków  do zagospodarowania przez indywidualnych ogrodników rozlosowanych spośród chętnych, którzy zgłoszą się przez profil „Miasto i Ogród” na Facebooku.

Miejski ogród czynny jest od maja do początku października 7 dni w tygodniu. W godzinach otwarcia animatorzy udostępniają nasiona, sadzonki i profesjonalne narzędzia oraz służą pomocą w pracach ogrodniczych. W weekendy i środy na miejscu dyżuruje ogrodnik, który czuwa nad uprawami, a także opowiada o funkcjonowaniu zrównoważonego i bioróżnorodnego ogrodu oraz o podstawowych działaniach pielęgnacyjnych i wegetacji roślin.

Więcej informacji, w tym aktualny plan warsztatów, na oficjalnej stronie ogrodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *